Поврзи се со нас

Гостивар

Контрола низ угостителски објекти во Гостивар, приведена 42 годишна жена

Објавено

на

МВР соопшти дека вчеравечер во периодот од 22 часот до 1 часот после полноќ полициски службеници од полициската станица Гостивар извршиле акциска контрола во неколку угостителски објект во Гостивар.

„Притоа, во угостителски објект на улица „Илинденска“, сопственост на жител на Добридол, била затекната Т.Р.М. на возраст од 42 години од Република Србија и било утврдено дека го злоупотребила туристичкиот престој во Република Северна Македонија. Таа била приведена во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе ѝ биде поднесен соодветен поднесок.“, информира МВР

Сподели ја веста:
„МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Фејзи и Ѓурчиновска | ЖЕНИТЕ ОД РУРАЛНИ СРЕДИНИ
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 1 недела

Курсна листа на НБРМ и приватните менувачници во Гостивар

Македонијапред 2 недели

Најнова одлука: Од утре промената на возачките, сообраќајните и патните листови ќе бидат без надоместок

Македонијапред 4 недели

Ќе се доделуваат ваучери за инвертери, огласот утре

Што, како, каде?!пред 4 недели

Гаражна распродажба во РАМСТОР: Огромни попусти до 70% на шопинг до 11ти Февруари!

Македонијапред 3 недели

Граѓаните затекнати во странство по 12 февруари со стари пасоши, ќе можат да се вратат со патен лист

Гостиварпред 3 недели

Таравари: Куршумот најден пред мојот дом е со јасна заканувачка мафијашка порака

Гостиварпред 2 недели

Велјаноски: Одлуката за вработување во гостиварската болница е противзаконска, прекршителите да бидат повикани на одговорност

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар можни прекини на водата и намален притисок поради пуштање во употреба на нов резервоар

Гостиварпред 3 недели

Пред влезната врата од куќата на Таравари оставен куршум

Гостиварпред 1 месец

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 2 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 3 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 3 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 6 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 6 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 7 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 7 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 7 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Огласи за вработување:

- Клуб Спорт 77
- Млекара Маврово с.Ижиште
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Kontrollë nëpër objektet hotelierike në Gostivar, e arrestuar grua 42 vjeçare

Објавено

на

MPB njoftoi se mbrëmë në periudhën prej orës 22 deri në orën 1 pas mesnatës zyrtarë policorë të Stacionit policor Gostivar kanë kryer aksion kontrolli në disa objekte hotelierike në Gostivar.

“Gjatë kësaj, në objekt hotelierik në rrugën “Ilindenska”, pronësi e një banori të Dobërdollit, është gjendur T.P.M. e moshës 42 vjeçare nga Republika e Sërbisë dhe ka qenë e konfirmuar se e ka keqpërdorur qëndrimin turistik në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Ajo ka qenë e ndaluar në stacionin policor dhe pas dokumentimit të plotë të rastit do t’i përgaditet parashtesë adekuate”, informon MPB.

Сподели ја веста:
„МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Фејзи и Ѓурчиновска | ЖЕНИТЕ ОД РУРАЛНИ СРЕДИНИ

Популарно изминативе 100 дена