Поврзи се со нас

Гостивар

Корона Гостивар + 9 нови , оздравени 20…

Објавено

на

Во последните 24 часа се направени 2107 тестирања, а регистрирани се 373 нови случаи на ковид-19, соопшти Министерството за здравство. По региони во:
-Скопје 161
-Кавадарци 34
-Охрид 23
-Тетово 15
-Прилеп 15
-Струга 14
-Куманово 12
-Гевгелија 11
-Гостивар 9
-Делчево 9
-Велес 7
-Кочани 7
-Струмица 6
-Неготино 6
-Битола 5
-Берово 5
-Кичево 5
-Виница 5
-Штип 4
-Радовиш 4
-Крушево 3
-Ресен
-Крива Паланка 2
-Пробиштип 2
-Кратово 2
-Свети Николе 1
-Богданци 1
-Демир Капија 1
-Македонска Каменица 1
-Дојран 1
Починати се 7 лица, два пациенти од Скопје (72г и 84г) и по еден смртен случај е регистриран од Тетово (73г), Велес (48г), Охрид (65г), Кичево (65г) и Дебар (80г). Шест пациенти се починати во болнички услови и еден во домашни услови.
Регистрирани се 638 оздравени пациенти од:
-Скопје 328
-Куманово 44
-Велес 41
-Тетово 37
-Струмица 31
-Гостивар 20
-Кавадарци 18
-Штип 14
-Прилеп 12
-Кочани 12
-Битола 12
-Гевгелија 11
-Дебар 11
-Охрид 8
-Кичево 7
-Делчево 5
-Неготино 5
-Радовиш 4
-Берово 3
-Свети Николе 3
-Валандово 3
-Струга 2
-Кратово 2
-Богданци 2
-Виница 1
-Демир Капија 1
-Македонска Каменица 1
Досега во земјата се направени вкупно 463.957 тестирања на Ковид-19.
Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 93.882, бројката на оздравени пациенти е 83.424, на починати е 2.900, а бројот на активни случаи изнесува 7.558.
Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 3 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена