Поврзи се со нас

Вести Гостивар

СП 2019: Кои селекции обезбедија втор круг во Кина?

После две одиграни кола на осумнаесетото Светско првенство во кошарка кое се одржува во Кина, веќе се познати дел од репрезентациите кои обезбедија билет за вториот круг на Мундијалот, односно помеѓу 16-те најдобри кошаркарски селекции на Светот.

Србија, Аргентина, Шпанија, Италија, Русија, Полска, САД, Бразил, Франција, Доминиканска Република, Литванија и Австралија се селекциите кои со сигурност ја продолжуваат борбата за злато, во последното 3-то коло во првата рунда, треба да се дознаат последните три репрезентации кои продолжуваат во втората фаза.

 

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!