Поврзи се со нас

Спорт Гостивар

Кошаркарите на Гостивар денеска гостуваат во Куманово

Во претпоследниот натпревар од регуларниот дел на првенството, кошаркарките на КК Гостивар денеска гостуваат во Куманово.

Кумановци важат за традиционално незгоден противник на екипата од Гостивар, се наоѓаат на 6. позиција на табелата со скор од 10 победи и 6 порази, Избраниците на Александар Петровиќ се единствената екипа сезонава која славеше во Младост во Гостивар, во првиот меѓусебен дуел сезонава.

КК Гостивар во овој натпревар влегува после „нокаутот“ од Еуро никел во кој од +15 на полувремето, на крај го загубија натпреварот со -15 поени разлика, испуштајќи ја можноста да си ги подобрат позициите и заземат 2. позиција пред почетокот на Супер лигата.

Натпреварот во училишната сала Перо Наков, се игра од 18 часот, поради продолжување на препораките за превенција од корона вирусот и ова коло натпреварите од сите кошаркарки лиги ќе се играат без публика.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Font Resize
error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!