Поврзи се со нас

Гостивар

Крадци ги провалиле и ограбиле просториите на Кошаркарскиот клуб Гостивар

Непознати сторители насилно провалиле и ги ограбиле службените простории на Кошаркарскиот клуб Гостивар, при што е направена материјална штета и одземена е дел од опремата на клубот, спортски реквизити, документација и др.

„Ова е трета провала во овие простории во изминативе 15 дена, за кои два пати е пријавено во полиција“, велат од КК Гостивар.

Просториите се наоѓаат во подтрибинскиот дел во спортската сала, која поради воведените мерки за заштита од коронавирусот е затворена. Видно оштетена е и внатрешноста и надворешноста на спортскиот објект со чкртаници и графити.

Полицијата изврши увид, се работи на расчисување на случајот.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!