Поврзи се со нас

Гостивар

Четири лица во Гостивар прекршиле полициски час, меѓу кои и еден малолетник

Во периодот од 7 часот на 6 април до 7 часот на 7 април, на гостиварското подрачје, 4 лица ја прекршиле одлуката за ограничено движење, од кои едно било малолетник до 18 години. Четворицата се лишени од слобода и задржани за расчистување и документирање на случаите, по што ќе им бидат изготвени соодветни поднесоци по член 206 од Кривичниот законик, соопшти СВР Тетово.

Во овој период вкупниот број на лица, спроведени во државен карантин на тетовско-гостиварското подрачје, изнесува 425 (Тетово-208 и Гостивар-217), а бројот на лица со потпишани изјави за самоизолација e 18 (Тетово-12 и Гостивар-6).

Покрај ова, реaлизирани биле и контроли на 100 лица (Тетово-75 и Гостивар-25)  со решенија за изолација, издадени од Државниот здравствен и санитарен инспекторат.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!