fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Крадци украле две камери кои беа поставени за следење на балканскиот рис

Објавено

на

Во атарот на долнореканското село Требиште, на територијата на НП Маврово украдени се камери кои се користеа во рамките на проектот „Заштита на балканскиот рис“, со помош на кои се следеше движењето на единките рисот.

Двесет и осумгодишниот Е.В. од  Требиште, вработен во Национален парк „Маврово“, вчера (30 мај) пријавил дека во периодот од 29 март до 28 мај годинава засега непознати сторители одзеле две видео камери, кои биле поставени во атарот на ова село, во месноста „Солиште“. Одземените камери се сопственост на Националниот Парк „Маврово“.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!