Поврзи се со нас

Гостивар

Кривична за измама против гостиварец, наплатил 1.800 евра да направи кујна ама не ја испорачал

Објавено

на

СВР Тетово поднесе кривична пријава против 30 годишен жител на Гостивар, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „измама“.

На 06.05.2022 пријавениот за сума од 1.800 евра договорил да изработи и достави кујна на 29-годишен гостиварец, за што го наплатил целиот износ, но потоа не се јавувал на телефон и не ја испорачал нарачката, информира МВР.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена