Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 13/04/2019 | 12:25

КУП ‘19: КК Гостивар – Блокотехна за големото финале, денеска од 17:30 часот

После вчерашната победата во четвртфиналето против екипата на Фени Индустри (88:81), денеска “бело-сините” ќе се сретнат со Блокотехна во првото полуфинале од годинешното КУП натпреварување.

Гостиварци сезонава имаат три од три против екипата од Гевгелија, која успеа да се пласира во полуфиналето совладувајќи го тимот на КК АВ Охрид.

Џо Фурстингер ја одработи казната од еден натпревар суспензија и ќе и помогне на екипата на Србиноски во денешниот дуел.

Дали гостиварци ќе успеат да се изборат за големото финале, ќе дознаеме денеска од 17 часот и 30 минути. Во вториот полуфинален дуел се среќаваат Работнички и МЗТ Скопје.

Напишете коментар