Поврзи се со нас

Занимливости

Легендарниот телефон Nokia 6310 се враќа, 20 години по оригиналното издание

Објавено

на

Добро познатата „цигла“ се враќа во ново издание за да ја одбележи дваесетгодишнината од претставувањето на оригиналниот модел.

HMD Global, домот на телефоните на Nokia, ја објави достапноста на новиот телефон Nokia 6310. Уредот доаѓа во оригиналната форма на телефонот Nokia 6310, со карактеристична батерија која може да трае со недели помеѓу две полнења, издржливо куќиште и класичната игра Snake од 90-тите.

Nokia 6310 доаѓа со суптилни промени како модерни функции, вклучувајќи поголеми копчиња, зголемено мени и безжично FM радио. Новиот телефон е редизајниран, со поголеми копчиња и екран. Има цврсто поликарбонатно куќиште, според компанијата, доволно силно за да ги издржи предизвиците на секојдневната употреба.

Адам Фергусон, директор за маркетинг на производи во HMD Global, рече: „Тие веќе не се направени како што беше фраза од која се откажавме. Продолжуваме да го обезбедуваме тој препознатлив квалитет на градба кога станува збор за сите наши уреди. Неодамна го претставивме и новиот Nokia XR20, смартфон кој може да издржи сè што животот го става пред себе, што за мене е телефонот Nokia 3310 во паметен телефон за модерното време, а сега телефонот Nokia 6310 кој се врати, а подобар од кога било досега “. – изјавил Фергусон.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 4 недели

Втора победа за Јулијана Златаноска на Вешта жена во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 4 недели

„Вешта жена 2023“ во Гостивар во знакот на љубовта!

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 6 дена

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Отворени огласи за вработување

- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена