Поврзи се со нас

Гостивар

Мајка од Гостивар пријавила дека бившиот сопруг го зел нивниот синот и не го вратил

Објавено

на

Триесет и едногодишна гостиварка, вчера (11 април) во 20 часот и 45 минути во СВР Тетово пријавила дека на седми овој месец нејзиниот поранешен сопруг, без нејзино знаење, го однел нивниот син во неговиот дом во гостиварско село и не го вратил кај неа, иако со судска пресуда, според пријавеното, старателството над трите малолетни деца го имала таа.

Се преземаат мерки за целосно расчистување и документирање на случајот, извести полицијата.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена