fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Марко Јовановски осмо засилување за ФК Гостивар

Објавено

на

Искусниот Марко Јовановски е ново засилување за екипата на Гостивар.

Јовановски е искусен голман, има 31 година и во текот на кариерата има настапувано за Вардар, Тетекс, Шкендија, Етникос, Пелистер, Сепси (Романија), во редовите на гостиварци доаѓа од Македонија ЃП.

Второлигашот од Гостивар во летниот период се засили со квалитетни фудбалери, со кои треба да нападне едно од местата кое водат во Првата лига. До сега за ФК Гостивар потпишаа: Христијан Кировски, Трајче Стојковски, Иван Настевски, Алмир Реџепи, Едис Спахиу, Петар Љамчевски и Агон Имери.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Гостиварпред 3 часа

Презентација во Гостивар – Млеко, месо, риба, мед, ајвар, туршија…како фармерите да ги пласираат дирекно во маркетите

Гостиварпред 3 часа

Состанок во Гостивар – Многу ученици немаат услови да се вклучат во онлајн наставата

Гостиварпред 4 часа

Младинци на плоштадот во Гостивар делеа бесплатни маски и средства за дезинфекција

Гостиварпред 4 часа

Регион на Гостивар има вкупно 89 активно болни со корона, денес потврдени 5 новозаразени и 5 оздравени

Гостиварпред 6 часа

Листа на училишта во Општина Гостивар кои добија согласност за настава со физичко присуство

Вестипред 8 часа

Синдикатот на УПОЗ бара да се повлече одлуката за фиксно работно време

Македонијапред 9 часа

Од утре администрацијата со фиксно работно време од 8 до 16 часот

Македонијапред 10 часа

Владата одобри дневен престој во училиштата и отворање на Дневните центри за лица со попречености

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!