fbpx
Поврзи се со нас

Рецепти

Можело и вака – Пица БЕЗ тесто

Објавено

на

Додека сите се во потрага по тајните на совршеното тесто за пица, на интернет се појави рецепт за пица БЕЗ тесто. Да, вистина е, можете да направите пица, а воопшто да не ви притреба брашно. За улогата на подлога, наместо тесто се користат јајца.

состојки:

три јајца

100гр. салама

150 гр. кашкавал

малку печурки

кечап, оригано, сол, црн бибер

подготовка:

Јајцата убаво се матат, им се додава сол и бибер, се ставаат во плех обложен со хартија за печење и се потпекуваат 2-3 минути во рерна на 200 степени.

Врз запечената смеса од јајца се ставаат изрендани саламата и кашкавалот, се додаваат печурките, кечап и оригано. Така подготвена пицата без тесто треба да се пече уште 10 минути.

 

 

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 7 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 4 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!