Поврзи се со нас

Гостивар

Намалена видливост поради магла на Стража и други патни правци

Објавено

на

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Намалена видливост поради појава на магла од 50 – 100м. има во Крива Паланка, од 30 – 50м. во Крушево, од 50 – 100м. на планинскиот превој Стража, од 30 – 50м. на планинскиот превој Буково и од 10 – 20м. на планинскиот превој Плетвар, соопшти АМСМ.

На државен пат А1, делница Велес – Неготино, ќе се применува времена измена на режим на сообраќај поради изведување на работи на експресниот пат од Градско до Дреново.

Од АМСМ потсетуваат дека е урнат мостот кој води кон селата Нистрово, Бибај, Тануше, Грекај и Нивиште (општина Маврово и Ростуше).

Додека на граничните премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 4 недели

Втора победа за Јулијана Златаноска на Вешта жена во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 4 недели

„Вешта жена 2023“ во Гостивар во знакот на љубовта!

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 6 дена

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Отворени огласи за вработување

- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена