Поврзи се со нас

Гостивар

Намик Дурмиши избран за заменик градоначалник на Гостивар

Објавено

на

Советот на Општина Гостивар на денешната седница го изгласа советникот Намик Дурмиши од Алијанса/Алтернатива за заменик градоначалник на Гостивар. Заменикот го предлага градоначалникот, а тој според законските одредби мора да биде од редовите на советниците.

„За човек кој ќе ме заменува при остуство го предлагам професорот Намик Дурмиши, подготвен и професионалец, човек кој заслужува не само да биде заменик, туку и градоначалник“, рече Таравари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 7 дена

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 2 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 4 недели

Гостивар: Со картица од бившата вадел пари од банкомат

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Namik Durmishi i zgjedhur për zëvendës kryetar i Gostivarit

Објавено

на

Këshilli i Komunës së Gostivarit në seancën e sotme e votoi këshilltarin Namik Durmishi nga Aleanca/Alternativa për zëvendës kryetar i Gostivarit. Zëvendësin e propozon kryetari, kurse ai sipas rregulloreve ligjore duhet të jetë nga rradhët e këshilltarëve.

“Për njeri i cili do t’më zëvendësojë gjatë mungesës e propozoj profesorin Namik Durmishi, i përgaditur dhe profesionistë, njeri që meriton jo vetëm të jetë zëvendës, por edhe kryetar”, tha Taravari.

Популарно изминативе 100 дена