Поврзи се со нас

Гостивар

Намик Дурмиши избран за заменик градоначалник на Гостивар

Објавено

на

Советот на Општина Гостивар на денешната седница го изгласа советникот Намик Дурмиши од Алијанса/Алтернатива за заменик градоначалник на Гостивар. Заменикот го предлага градоначалникот, а тој според законските одредби мора да биде од редовите на советниците.

„За човек кој ќе ме заменува при остуство го предлагам професорот Намик Дурмиши, подготвен и професионалец, човек кој заслужува не само да биде заменик, туку и градоначалник“, рече Таравари.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

сите дневни вести на Телеграм:

Гостиварпред 2 недели

Гостиварецот Гоце Димовски нов директор на Дирекцијата за ТИРЗ

Гостиварпред 4 недели

Долга традиција на незаменлив вкус, „Ла Шишко“ со нов локал во Гостивар

Гостиварпред 4 недели

ИНТЕРВЈУ со Анастасија Јосифовска од Гостивар, студент на магистерски програм за медиумски комуникации во Словенија

Гостиварпред 3 недели

Дорис Димовска, млада музичка надеж од Гостивар подготвена да ја освојува сцената

Македонијапред 2 дена

Денес се слави Петровден

Рецептипред 3 недели

Летен ручек, одличен за периодов на жештина кога се јаде помалку и полесна храна

Гостиварпред 3 недели

Повторно кражба на овци и јагниња во гостиварско село

Гостиварпред 4 недели

Гостиварец пријавил уцена со фотографија на малолетната ќерка на социјални мрежи

Гостиварпред 4 недели

Вознемирувачки случај во гостиварско-Татко си ги нападнал ќерката и синот

Гостиварпред 4 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 4 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 6 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 6 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 7 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 7 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 10 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 11 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 11 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Namik Durmishi i zgjedhur për zëvendës kryetar i Gostivarit

Објавено

на

Këshilli i Komunës së Gostivarit në seancën e sotme e votoi këshilltarin Namik Durmishi nga Aleanca/Alternativa për zëvendës kryetar i Gostivarit. Zëvendësin e propozon kryetari, kurse ai sipas rregulloreve ligjore duhet të jetë nga rradhët e këshilltarëve.

“Për njeri i cili do t’më zëvendësojë gjatë mungesës e propozoj profesorin Namik Durmishi, i përgaditur dhe profesionistë, njeri që meriton jo vetëm të jetë zëvendës, por edhe kryetar”, tha Taravari.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена