Поврзи се со нас

Гостивар

Напад и закана пријавени во полиција во Гостивар

Објавено

на

Вчера (27 октомври) околу 16 часот и 20 минути во Полициска станица Гостивар бил повикан е 60-годишник од гостиварска Горна Бањица, кој  околу 13 часот и 20 минути во дворот пред семејната куќа физички го нападнал својот 72-годишен сосед. Според пријавеното, напаѓачот користел и дрвен предмет, а причина за нападот биле нивни претходни нерасчистени имотно-правни односи, информира СВР.

Вчеравечер во 21 часот и 40 минути, 26 годишен жител на гостиварско Форино пријавил дека на патот за соседното село Корито со остар предмет му се заканил по животот 40 годишен соселанец.

Од полицијата соопштија дека се работи на расчистување на случаите.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Девизниот курс денес според приватните менувачници во Гостивар и НБРМ

Гостиварпред 4 недели

Продавале девојче за 50 до 200 евра, меѓу уапсените има и од Гостивар

Вестипред 3 недели

Планинско велосипедска тура „МТБ Маврово 2023“ – Во тек е пријавување

Гостиварпред 4 недели

Тамара од Гостивар ќе ја претставува Македонија на Јуниорскиот Евросонг!

Писмапред 2 недели

ПИСМА: Граѓани од Гостивар реагираат на небезбедно градилиште

Гостиварпред 2 недели

ПИСМА: Стотина родители инсистираат на целодневна настава во ОУ „Гоце Делчев“ Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Во Гостивар утре хит комедијата „Обвинителка“ со легендарната Лидија Вуќичевиќ

Гостиварпред 2 недели

30 дена притвор за гостиварецот пријавен за сексуално вознемирување на малолетната внука

Гостиварпред 4 недели

Група граѓани од Гостивар со поддршка за Реџеп Таип Ердоган

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Sulm dhe kërcënim të paraqitur në polici në Gostivar

Објавено

на

Dje (27 Tetor) rreth orës 16 e 20 minuta në Stacionin policor Gostivar ka qenë i thirrur 60 vjeçari nga Banjica e epërme, i cili rreth orës 13 e 20 minuta në oborrin para shtëpisë familjare fizikisht e ka sulmuar fqinjin e tij 72 vjeçar. Sipas paraqitjes, sulmuesi ka përdorur edhe mjet të drunjtë kurse arsyeja për sulmin kanë qenë lidhje të tyre paraprake pronësore-juridike të pa pastruara , informon SPB.

Mbrëmë në ora 21 e 40 minuta, banori 26 vjeçar i fshatit Forinë të Gostivarit ka paraqitur se në rrugën për fshatin fqinjë Koritë me send të mprehtë i është kërcënuar për jetë bashkëfshatarit 40 vjeçar.

Nga policia njoftuan se punohet për pastrimin e rasteve.

 

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена