Поврзи се со нас

Спорт

Натпревар за третото место на табелата: Академија ФМП – КК Гостивар од 18 часот

Објавено

на

На три кола пред крајот на регуларниот дел денеска од 18 часот во салата „Независна Македонија“ во Скопје ќе се сретнат екипите на Навико Академија ФМП и КК Гостивар.

Ова е дуел на моментално четвртата и петтопласираната екипа на табелата, во трката за што подобар пласман пред почетокот на Супер-лигата.

Тимот од Кисела Вода има 32 бода, односно бод повеќе од гостите, со скор од 13 победи и 6 порази и серија од четири победи по ред. Првата пресметка оваа сезона заврши во корист на „академците“.

Гостиварци од делумно сигурното второ место ја испуштија предноста и по двата последователни порази се најдоа на 5. позиција на табелата со исто бодови како и последниот патник во топ 6, шесттопласираната екипа на ТФТ Скопје.

Во досегашните дуели помеѓу овие две екипи КК Гостивар има подобар скор од 3 победи, наспроти 2 на Академија Навико ФМП.

Натпреварот ќе го пренесува МРТВ, на интернет може да го следите ТУКА.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 3 дена

Стани успешен техничар за е-трговија, дигитален маркетинг и угостителство, сметководител, банкар, правник – запиши се во СЕОУ Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Сообраќајна несреќа во Гостивар: Повредени пет лица, оштетени пет возила

Македонијапред 3 недели

Нови цени на горивата од полноќ!

Гостиварпред 4 недели

Букви на кирилица и глаголица и македонското знаме на натписот Гостивар во пресрет на 24 Мај

Гостиварпред 3 недели

Осквернавено срцето со македонското знаме и букви на натписот Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Инцидент во угостителски објект во Гостивар

Видео емисиипред 5 дена

Гледајте денес – Видео интервју со д-р Стојо Бошкоски

Гостиварпред 2 недели

Духот на работните акции живее и денес, Здружението на акцијаши Гостивар верно на мисијата

Гостиварпред 3 недели

Обновен и разубавен натписот Гостивар во градскиот парк

Гостиварпред 3 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 3 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 5 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 6 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 6 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 10 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена