fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Несреќа на патот Гостивар-Тетово, повредени се две жени и две деца

Објавено

на

Во сообраќајка којашто се случила попладнево околу 14.30 часот, на патот Гостивар-Тетово, кај тумчевишка клучка,  со телесни повреди завршиле две жени и две деца.

Според информациите од СВР Тетово, патничко возило мерцедес караван со хрватски регистарски таблици управувано од 34 годишната С.А од село Сенокосе од засега непознати причини изгубило контрола, излетало од коловозот и се превртело. Од излетувањето и превртувањето, С.А. како и сопатниците: 33 годишната Х.И. и две малолетни деца на возраст од 12 и 7 години се здобиле со повреди. Со возило на Брза помош биле пренесени во гостиварската болница, кадешто по укажана лекарска помош пуштени се на домашно лекување.

Увид на местото извршила екипа на ОВР Гостивар, со овластување на Јавен обвинител.

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!