fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Ноќеска во Гостивар уапсен крадец кој провалил во ќебапчилница

Објавено

на

Триесет и четири годишен жител на Дебреше синоќа, околу 3 часот и 30 минути бил лишен од слобода, откако претходно провалил во ќебапчилница на улицата „Никола Парапунов“ во Гостивар. Како што информира Секторот за внатрешни работи Тетово, се работи за лицето Н.И. кое со употреба на штрафцигер ја отворил влезната врата на угостителскиот објектот и од фиока во работната маса одзел пари. Кога ги забележал полициските службеници почнал да бега, но набрзо бил фатен.

По лишувањето, Н.И, кој е повеќекратен сторител на тешки кражби, задржан е во Полициската станица Гостивар за целосно расчистување на случајот, соопшти полицијата.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!