Поврзи се со нас

Гостивар

Нова специјализирана лабораторија во Гостивар за PCR и антигени тестови за ковид – РОЈАЛ МЕДИКА МИКРО

Објавено

на

Во новата специјализирана лабораторија РОЈАЛ МЕДИКА МИКРО во Гостивар, која започна со работа на 13.08.2021 година, со високо сигурен тест, можете брзо и лесно да се тестирате за моментална инфекција со вирусот што предизвикува болест Covid-19 или присуство на антитела IgG S, кој е од суштинско значење за здравјето на луѓето.

Лабораторија РОЈАЛ МЕДИКА МИКРО поседува сертификат за акредитација. Издадените PCR-тестови кои се изработуваат според меѓународно признат стандард и ги исполнуваат највисоките критериуми за квалитет – признати се за патувања насекаде низ светот.

  • Резултатите од PCR тестовите се добиваат за 4 часа, цена на PCR-тест изнесува 2.500 денари.
  • Резултатите од брзите тестови се добиваат за 15 минути, цена брз антиген тест изнесува 1.200 денари.

Лабораторијата РОЈАЛ МЕДИКА МИКРО се наоѓа на улица ЈНА бр. 453, на излезот од Гостивар кон Кичево и Скопје.

„Специјалната лабораторија РОЈАЛ МЕДИКА МИКРО е активно вклучена во глобалниот одговор на пандемијата „Ковид-19“. Достапен, брз и сигурен тест со висок квалитет е од суштинско значење за здравјето на луѓето и важен чекор во борбата против Covid-19“, порачуваат од РОЈАЛ МЕДИКА МИКРО.

Информации и закажување термин за Covid-19 тест на:
042 242 779

(комерцијална објава)

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Laborator i ri i specializuar në Gostivar për teste PCR dhe antigjene për kovid- ROJAL MEDIKA MIKRO

Објавено

на

Në laboratorin e ri të specializuar ROJAL MEDIKA MIKRO në Gostivar, që filloi me punë më 13.08.2021, me test me siguri të lartë, mundeni shpejt dhe lehtë të testoheni për infeksionin momental me virusin që shkakton sëmundje Covid-19 ose prank të antitrupave IgG S, që është me rëndësi qenësore për shëndetin e njerëzve.

Laboratori ROJAL MEDIKA MIKRO posedon certifikatë për akreditim. PCR-testet e nxjerrur që bëhen sipas standardit të pranuar ndërkombëtarisht dhe i plotësojnë kriteret më të larta për kualitet – janë të pranuara për udhëtime gjithkund nëpër botë.

  • Rezultate nga PCR testet fitohen për 4 orë, çmimi i PCR-testit është 2.500 denarë.
  • Rezultatet nga testet e shpejta fitohen për 15 minuta, çmimi për test të shpejt antigjen është 1.200 denarë.

Laboratori ROJAL MEDIKA MIKRO ndodhet në rrugën JNA nr. 453, në daljen e Gostivarit kah Kërçova dhe Shkupi.

“Laboratori special ROJAL MEDIKA MIKRO është në mënyrë aktive e kyçur në përgjigjen globale të pandemisë “Kovid-19”. I disponueshëm, i shpejtë dhe i sigurt me kualitet të lartë është me rëndësi qenësore për shëndetin e njerëzve dhe hap i rëndësishëm në luftën kundër Covid-19″, theksojnë nga ROJAL MEDIKA MIKRO.

Informacione dhe caktim të termineve për Covid-19 test në:

042 242 779

(Shpallje komerciale)

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена