Поврзи се со нас

Гостивар

Нова специјализирана лабораторија во Гостивар за PCR и антигени тестови за ковид – РОЈАЛ МЕДИКА МИКРО

Објавено

на

Во новата специјализирана лабораторија РОЈАЛ МЕДИКА МИКРО во Гостивар, која започна со работа на 13.08.2021 година, со високо сигурен тест, можете брзо и лесно да се тестирате за моментална инфекција со вирусот што предизвикува болест Covid-19 или присуство на антитела IgG S, кој е од суштинско значење за здравјето на луѓето.

Лабораторија РОЈАЛ МЕДИКА МИКРО поседува сертификат за акредитација. Издадените PCR-тестови кои се изработуваат според меѓународно признат стандард и ги исполнуваат највисоките критериуми за квалитет – признати се за патувања насекаде низ светот.

  • Резултатите од PCR тестовите се добиваат за 4 часа, цена на PCR-тест изнесува 2.500 денари.
  • Резултатите од брзите тестови се добиваат за 15 минути, цена брз антиген тест изнесува 1.200 денари.

Лабораторијата РОЈАЛ МЕДИКА МИКРО се наоѓа на улица ЈНА бр. 453, на излезот од Гостивар кон Кичево и Скопје.

„Специјалната лабораторија РОЈАЛ МЕДИКА МИКРО е активно вклучена во глобалниот одговор на пандемијата „Ковид-19“. Достапен, брз и сигурен тест со висок квалитет е од суштинско значење за здравјето на луѓето и важен чекор во борбата против Covid-19“, порачуваат од РОЈАЛ МЕДИКА МИКРО.

Информации и закажување термин за Covid-19 тест на:
042 242 779

(комерцијална објава)

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Занимливостипред 13 часа

Најскапата пица во светот чини над 10.000 евра

Гостиварпред 15 часа

Жител на Топлица пријавил напад од соселанец

Македонијапред 16 часа

Нова цена на бензините од полноќ, дизелот без промена

Гостиварпред 16 часа

Тридневни податоци: Во земјава 889 нови позитивни на корона, во Гостивар 29

Гостиварпред 18 часа

Завршен настан од Летната школа во Гостивар – Среќни деца, задоволни ментори

Македонијапред 19 часа

Македонско-бугарската комисија усвои препораки за заедничко чествување на личности од средниот век

Гостиварпред 22 часа

ОВР Гостивар приведе 44 годишник поради напад врз жена

Гостиварпред 23 часа

Околу 150 казни за брзо возење во Тетово и Гостивар

Македонијапред 24 часа

Какво време носи новата работна недела?

Гостиварпред 1 ден

На патот Кичево-Гостивар пронајдено ќесе со кокаин кај 36 годишник

Гостиварпред 2 дена

Физички напади во Гостивар – еден пред казино, друг во локал

Македонијапред 2 дена

Армијата одбележува 30 годишен јубилеј

Македонијапред 2 дена

Мицкоски: Ќе ја напуштам политиката ако некој од партијата гласа за промена на Уставот

Што, како, каде?!пред 4 дена

Неверојатни цени само за Вас! – Нов Ултра леток на Ултра Маркети

Што, како, каде?!пред 2 недели

Нова акција со СУПЕР НИСКИ ЦЕНИ во Монтенегро Маркети

Гостиварпред 2 недели

Од денес до недела Галичник филм фестивал

Гостиварпред 2 недели

Нападната девојка во салон за убавина во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Трагедија на патот Маврови Анови – Дебар, животот го загубија три лица

Македонијапред 1 недела

Во автобус кој се обраќал на линија Пореч-Гостивар запленето злато вредно над 600 илјади евра

Гостиварпред 2 недели

Жртвите во страотната несреќа на патот Маврово-Дебар на возраст од 35, 42 и 52 години

Гостиварпред 2 недели

Чествување на Илинден во Гостивар во духот на традицијата со народни песни и ора

Локални избори 2022пред 2 недели

Мицкоски во Требиште и Жировница: Да изградиме општина која обезбедува иднина, д-р Мевмет тоа го може

Гостиварпред 7 дена

Гостивар: Лажно се претставувале како службени лица, со намера да и наштетат на верската заедница

Локални избори 2022пред 2 недели

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ со порака до жителите на Маврово и Ростуше: На нашата општина му треба будење и домаќинско работење

Вестипред 2 недели

Путин: Европа треба да и се заблагодари на Турција

Гостиварпред 2 недели

Седум повредени лица во сообраќајка на автопатот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 18 часа

Завршен настан од Летната школа во Гостивар – Среќни деца, задоволни ментори

Гостиварпред 2 недели

Свеченост по повод празникот Илинден во Гостивар

Гостиварпред 1 месец

Во Галичник ечеа македонски песни во чест на 1 век од раѓањето на Сариевски (Галерија)

Гостиварпред 1 месец

Отворен нов маркет на МОНТЕНЕГРО во Гостивар! Голема акција на дел од понудата

Гостиварпред 2 месеци

Пазар Гостивар: Поевтинети зеленчукот и овошјето, понудата богата и примамлива

Гостиварпред 3 месеци

Весели, разиграни дечиња на приредбата „Збогум градинке“ во Гостивар

Спортпред 3 месеци

Леуново достоен домаќин на првата теренска трка со пречки: Адреналин, забава, невреме, натпреварувачки дух!

Спортпред 3 месеци

МЗТ Скопје без проблеми во празната Младост против Гостивар 72-85

Спортпред 3 месеци

Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

Вестипред 3 месеци

Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

Спортпред 3 месеци

КК Гостивар го „стопи“ и Еуроникел 78-70

Гостиварпред 3 месеци

Концерт на гимназијата во Гостивар за успех на матурантите и добредојде на полуматурантите

Гостиварпред 4 месеци

Велигден 2022 во Гостивар: Сплотени со радост во срцата, Христос Воскресе-Навистина Воскресе!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Çfarë, ku, si?

Laborator i ri i specializuar në Gostivar për teste PCR dhe antigjene për kovid- ROJAL MEDIKA MIKRO

Објавено

на

Në laboratorin e ri të specializuar ROJAL MEDIKA MIKRO në Gostivar, që filloi me punë më 13.08.2021, me test me siguri të lartë, mundeni shpejt dhe lehtë të testoheni për infeksionin momental me virusin që shkakton sëmundje Covid-19 ose prank të antitrupave IgG S, që është me rëndësi qenësore për shëndetin e njerëzve.

Laboratori ROJAL MEDIKA MIKRO posedon certifikatë për akreditim. PCR-testet e nxjerrur që bëhen sipas standardit të pranuar ndërkombëtarisht dhe i plotësojnë kriteret më të larta për kualitet – janë të pranuara për udhëtime gjithkund nëpër botë.

  • Rezultate nga PCR testet fitohen për 4 orë, çmimi i PCR-testit është 2.500 denarë.
  • Rezultatet nga testet e shpejta fitohen për 15 minuta, çmimi për test të shpejt antigjen është 1.200 denarë.

Laboratori ROJAL MEDIKA MIKRO ndodhet në rrugën JNA nr. 453, në daljen e Gostivarit kah Kërçova dhe Shkupi.

“Laboratori special ROJAL MEDIKA MIKRO është në mënyrë aktive e kyçur në përgjigjen globale të pandemisë “Kovid-19”. I disponueshëm, i shpejtë dhe i sigurt me kualitet të lartë është me rëndësi qenësore për shëndetin e njerëzve dhe hap i rëndësishëm në luftën kundër Covid-19″, theksojnë nga ROJAL MEDIKA MIKRO.

Informacione dhe caktim të termineve për Covid-19 test në:

042 242 779

(Shpallje komerciale)

Популарно изминативе 100 дена