fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Нови 1.299 позитивни на коронавирус во земјава, во Гостивар над 30

Објавено

на

Министерството за здравство информира дека во последното деноноќие во земјава регистрирани се нови 1.299 нови случаи на Ковид-19, додека 413 лица се оздравени и има 24 починати.

Од новозаразените најголемиот број се од Скопје – 672, Прилеп – 70, Куманово – 62, Битола – 47, Велес – 44, Кавадарци -38, додека регион на Гостивар е со 34 нови случаи.

Пријавени се  вкупно 24 починати лица, на возраст од 35 до 82 години и тоа седум пациенти од Скопје, пет од Кавадарци, четири од Прилеп, две од Гевгелија и по едно починато лице се регистрира од Тетово, Велес, Кочани, Кичево, Ресен и Радовиш. Сите пријавени се починати во болнички услови.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!