fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Нови 62 решенија за изолација во Гостивар, 25 казни за неносење маски

Објавено

на

Во текот на изминатото деноноќие,  според статистиката на Секторот за внатрешни работи Тетово за неносење заштитни маски на вкупно 83 лицa (Тетово-58 и Гостивар-25) изготвени им се прекршочни платни налози, согласно член 6  од соодветната владина Уредба. Казните се во вредност од 20 евра.

Во истиот период на тетовско-гостиварското подрачје на 91 лице во Тетово и 62 лицa во Гостивар изготвени им се нови решенија за изолација од Државниот санитарен и здравствен инспекторат. Контроли им биле извршени во Тетово на 1343 и Гостивар 691 лицe со вакви решенија и при тоа не било констатирано непочитување на решенијата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!