Поврзи се со нас

Гостивар

Нови цени на бензините од полноќ

Регулаторна комисија за енергетика денес ги објави новите цени на горивата. Одлуката за новите цени стапува на сила после полноќ и ќе важи најмалку една седмица.

Со денешната одлука, малопродажните цени на бензините се зголемуваат за 0,50 денари, ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 48,50 ден/лит, додека цената на ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе изнесува 50,50 ден/лит.

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) во однос на малопродажната цена утврдена со Одлуката од 06.04.2020 година останува иста, ќе се продава по цена од 45,00 ден/литар.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!