fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Објавени резултатите за сместување во студентските домови

Објавено

на

Министерството за образование ги објави резултатите од конкурсот за сместување на студентите во студентските домови за оваа академска година.

Целосната листа може да ја погледнете на следниот ЛИНК.

Поради пандемијата студенските и средношколските домови ќе работат по посебни протоколи и со редуциран број станари во собите. Во двокреветна соба ќе може да биде сместено само едно лице, а во соба со повеќе од два кревета, максимум две лица. На оние студенти и средношколци на кои им се одобрени барањата за сместување, а кои нема да  можат да се сместат во домовите поради намалениот број на сместувачки легла, ќе им се исплаќа надоместок за покривање на трошоци за приватно сместување.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 5 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 1 недела

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!