fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Од полноќ, поскапуваат горивата

Објавено

на

Со најновата одлука на Регулаторна комисија за енергетика, нафтените деривати од ноќеска на полноќ, поскапуваат од половина денар до денар по литар во однос на утврдените цени од минатата седмица.

Со тоа, новата малопродажна цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 60,00 денари по литар, а ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава 61,50 денари по литар. Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) ќе изнесува 51,00 денар за литар, а додека Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1),  исто по 51,оо ден/лит.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ ТРЕБА ДА СЕ ЛЕГАЛИЗИРА МАРИХУАНАТА ВО ЗЕМЈАВА?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!