Поврзи се со нас

Гостивар

Од полноќ горивата поскапи за половина до 1,5 денар

Објавено

на

  Регулаторната комисија за енергетика, денес донесе одлука за нови цени на горивата, која стапува на сила од полноќ и ќе важи најмалку една седмица.

  Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголемува за 1,00 денар/литар, а на ЕУРОСУПЕР БС-98 за половина денар, додека ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) поскапуваат за 1,50 денар/литар.

  Со тоа, цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 63,50 денари за литар, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава за 65,00 ден/лит, а ЕУРОДИЗЕЛОТ ќе изнесува за 54,00 ден/лит, и екстра лесното масло за домаќинство ќе чини 43,50 денари за литар.

  Сподели на:
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  Отворени работни места во Полог:

  Advertisement

  Популарно изминативе 100 дена

  error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!