Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Од полноќ: Поефтинуваат бензините и дизелот

Регулаторната комисија за енергетика денес на пладне ги одреди новите цени на горивата, кои ќе важат после полноќ, најмалку во една седмица.

Малопродажната цена на бензините се намалува за 1 денар, дизелот ќе биде поефтин за 0,5 денари.

Еуросупер БС – 95 ќе се продава за 69,5 денари за еден литар, додека Еуросупер БС – 98 за 71,5 денари за литар.

Еден литар дизел Еуродизел (Д-Е V) ќе чини 61,5 денари, додека Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) ќе се продава за 51 денар за литар.

 

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!