Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 22/07/2019 | 12:29

Од полноќ: Поефтинуваат бензините и дизелот

Регулаторната комисија за енергетика денес на пладне ги одреди новите цени на горивата, кои ќе важат после полноќ, најмалку во една седмица.

Малопродажната цена на бензините се намалува за 1 денар, дизелот ќе биде поефтин за 0,5 денари.

Еуросупер БС – 95 ќе се продава за 69,5 денари за еден литар, додека Еуросупер БС – 98 за 71,5 денари за литар.

Еден литар дизел Еуродизел (Д-Е V) ќе чини 61,5 денари, додека Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) ќе се продава за 51 денар за литар.

 

Напишете коментар