Поврзи се со нас

Спорт

Октај Дерелиоглу: Без разлика на сите надворешни фактори, против Воска ќе одиме на победа

Објавено

на

Кординаторот и тренер на Фудбалскиот клуб Гостивар, поранешниот турски фудбалски интернационалец Октај Дерелиоглу за прват се обрати пред утрешниот дерби натпревар против Воска Спорт.

Дерелиоглу нагласи дека претстои натпревар поврзан со врвот на табелата и без разлика на сите надворешни фактори со кои беше поврзуван ФК Гостивар изминатиот период, ќе атакуваат на победа пред домашните навивачи.

„Ни претстои меч со Воска кој е тесно поврзан со врвот во лигата. Се обидуваме да го заборавиме поразот од Пелистер во купот и да се фокусираме на мечот со Воска. Нашата желба е да победиме пред нашите навивачи и да се движиме самоуверено и цврсто кон нашата единствена цел, шампионатот. Имаме моќ за тоа. Сè уште сме во врвот во табелата. Камењата ќе дојдат на своето место со текот на времето. Без разлика на сите надворешни фактори, ние ќе се фокусираме на нашата работа и ќе продолжиме да работиме напорно“, изјави Дерелиоглу.

По четири одиграни кола, ФК Гостивар се наоѓа на делба на второто место на табелата во 2МФЛ, со два бода негатива зад лидерот ФК Воска Спорт од Охрид.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ИСТРАЖУВАЧКА анкета

Гостиварпред 1 час

На патарина Гостивар фатено лице со фалсификувана возачка

Гостиварпред 2 часа

Лишен од слобода 19 годишен гостиварец

Македонијапред 3 часа

Или државата ќе помогне или ќе се затворат капацитетите, аларм на Стопанска Комора

Гостиварпред 4 часа

Случаи на напад и закана кон полицајци во Гостивар

Гостиварпред 4 часа

Детска недела во градинките во Гостивар: Мали деца големи срца!

Македонијапред 5 часа

Од полноќ поскапуваат горивата

Гостиварпред 6 часа

Патник ограбил таксист во Гостивар ноќеска

Гостиварпред 7 часа

За непрописно престигнување во Гостивар за неколку часа казнети 42 возачи

Македонијапред 7 часа

Во октомври и ноември ќе завршат сите процеси за учебниците, вели Шаќири

Македонијапред 8 часа

Дваесет и седум години од атентатот врз претседателот Киро Глигоров

Македонијапред 9 часа

Почнува новата академска година

Гостиварпред 10 часа

Малку дожд, па стабилизација на времето следните денови

Гостиварпред 21 час

Света литургија во Гостивар во чест на Собор на сите Македонски Светии

Гостиварпред 4 дена

ВМРО ДПМНЕ Гостивар со активност по повод Светскиот ден на срцето

Гостиварпред 1 недела

Ограбена џамијата во Присојница

Гостиварпред 2 недели

Три децении јубилеј на Глигоровски: Убавина со македонски фолклор и бура од емоции во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Голем концерт на Владо Глигоровски во Гостивар за јубилејни 30 години музичка кариера

Гостиварпред 1 недела

Инспекции по златарниците во Гостивар, Скопје, Тетово, Кичево – Одземени над 10 кг. злато

Гостиварпред 1 недела

Се појави змија во двор на градинка во Гостивар, управата бара од институциите дополнителни проверки и мерки

Гостиварпред 4 дена

Сметката за струја на болницата во Гостивар за август е 45.536 евра-Неиздржливо е, велат од Управата

Гостиварпред 1 недела

Ресурсен центар Гостивар: Пријавување на социјално загрозени кои имаат потреба од бесплатна нега и грижа

Гостиварпред 2 недели

Гостивар повикува: Ајде на планина!..Развој на планински туризам и еко едукација на младите

Македонијапред 1 недела

Коалиција сите за правично судење: Супервештачењето за „Ласкарци“ и „Тендери“ сè уште трае

Вестипред 2 недели

Православните верници слават Раѓање на Пресвета Богородица (Мала Богородица)

Гостиварпред 2 недели

Гостиварци ќе се мотивираат повеќе да користат велосипеди

Гостиварпред 5 дена

Во Гостивар казнети 4 лица кои управувале електрични тротинети, контролите ќе продолжат

Гостиварпред 2 недели

Три децении јубилеј на Глигоровски: Убавина со македонски фолклор и бура од емоции во Гостивар

Културапред 4 недели

Со концерт на етно групата Синтезис во Гостивар почна чествувањето на Денот на независноста

Гостиварпред 2 месеци

Чествување на Преображение во Гостивар – Манастирот во Циглана срцето на прославата

Гостиварпред 2 месеци

Завршен настан од Летната школа во Гостивар – Среќни деца, задоволни ментори

Гостиварпред 2 месеци

Свеченост по повод празникот Илинден во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Во Галичник ечеа македонски песни во чест на 1 век од раѓањето на Сариевски (Галерија)

Гостиварпред 3 месеци

Отворен нов маркет на МОНТЕНЕГРО во Гостивар! Голема акција на дел од понудата

Гостиварпред 4 месеци

Пазар Гостивар: Поевтинети зеленчукот и овошјето, понудата богата и примамлива

Гостиварпред 4 месеци

Весели, разиграни дечиња на приредбата „Збогум градинке“ во Гостивар

Спортпред 4 месеци

Леуново достоен домаќин на првата теренска трка со пречки: Адреналин, забава, невреме, натпреварувачки дух!

Спортпред 5 месеци

МЗТ Скопје без проблеми во празната Младост против Гостивар 72-85

Спортпред 5 месеци

Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

Вестипред 5 месеци

Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена