fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Опожарен “голф 4” на улица во Гостивар

Објавено

на

Ноќеска (29 октомври) во 2 часот и 40 минути, во СВР Тетово пријавено е дека избувнал пожар во возило „фолксфаген голф 4“, со гостиварски регистарски ознаки, сопственост на 22-годишниот гостиварец Ф.К., кое било паркирано на улица „Браќа Ѓиновски“ во Гостивар.

Повредени лица нема, а со интервенција на гостиварската Територијална противпожарна единица пожарот е целосно изгаснат.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!