Поврзи се со нас

Гостивар

Општина Гостивар приреди ифтар за лица со посебни потреби

Објавено

на

Вчеравечер во организација на Општина Гостивар на заеднички ифтар седнаа лицата со посебни потреби, нивните родители и претставници на организации и здруженија кои спроведуваат активности за поддршка и грижа на овие граѓани.

На ифтарот присуствуваа градоначалникот Арбен Таравари, претседателот на Советот Валбон Лимани, како и вработените во општинскиот Сектор за социјални дејности.

Градоначалникот Таравари рече дека општина Гостивар со организациите и здруженијата имаат одлична соработка и даваат вистински пример што треба да прави секој од нас во врска алтруизмот и почитта кон различностите. За нас како локална самоуправа лицата со посебни потреби и понатаму остануваат меѓу главните приоритети, нагласуваат од општината.

Во духот на заедништвото, мултиетничноста и мултиконфесионалноста кои Гостивар ги негува, граѓанските активисти од православна вероисповед на општинарите им подарија велигденски јајца.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена