fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Општина Гостивар – Се реконструира ул. „Седек Костоски“ , возачите да користат алтернативни улици

Објавено

на

Започнаа работите за реконструкција на улицата „Седек Костовски“ во Гостивар на потегот од железнички премин до втората раскрсница, поради што патниот сообраќај се одвива во отежнати услови.
„Бидејќи се работи за делница со должина од 300 метри и просечна ширина од 12 метри, односно ќе треба да гребе асфалтот на површина од 3.600 м2 и потоа истата да се асфалтира, изведувањето работите ќе потрае неколку дена.
Затоа, од ваша страна бараме разбирање и да користите алтернативни улици.“, соопштија од локалната самоуправа.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!