fbpx
Поврзи се со нас

Што, како, каде?!

Отворен ден во Граѓанскиот универзитет за доживотно учење во Гостивар

Објавено

на

Единствена можност за сите граѓани од поширокиот гостиварски регионот, кои сакаат да го надоградат своето знаење и вештини. Отворениот граѓански универзитет за доживотно учење во Гостивар, за сите граѓани во четврток (12 септември) организира информативен ден во просториите на универзитетот, за одблиску да ги презентира своите услуги и можностите коишто ги нуди.

„Овој настан го организираме со цел да го доближиме образовниот центар до сите кои сакаат да вложат во себе и да го надградат своето знаење или пак од почетно ниво да го започнат своето учење, без разлика на годините. Добредојдени се сите, од најмлади до највозрасни, да се запознаат со можноста која им се нуди. Никогаш не е доцна да се научи нешто ново“, велат од ОГУДУ Гостивар.

Посетителите ќе имаат можност непосредно да се информираат за условите, да ги погледнат просториите во кои се работи во универзитетот, да се информираат за курсевите кои се организирани, да се запознаат и поразговараат со наставниот кадар. Како и изминатите години така и оваа од „ОГУДУ Гостивар“ ги организира сите курсеви кои им се најнеопходни на граѓаните.

• Математика
• Англиски јазик
• Германски јазик
• Италијански јазик
• Француски јазик
• Македонски – Албански – Турски јазик (за учесници на кои не им е мајчин јазик)

За сите кои ќе се запишат на отворениот ден на „ОГУДУ Гостивар“, следуваат попусти и други поволности.

Се спроведуваат и програми за преквалификации или доквалификации за голем број занимања. Познавање на компјутери и работа со компјутер, козметичар, шминкер, фризер, ракувач со градежни машини, угостител, водоинсталатер, заварувач се само дел на занимањата за кои може да добиете сертификат кој е признат насекаде низ светот.

Отворениот граѓански универзитет за доживотно учење Гостивар, се наоѓа во просториите на поранешен „пионерски дом“ во градскиот парк. Информативниот отворен ден започнува од 18 и ќе трае до 21 часот.

(комерцијална објава)

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 6 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!