Поврзи се со нас

Што, како, каде?!

Отворен ден во Граѓанскиот универзитет за доживотно учење во Гостивар

Единствена можност за сите граѓани од поширокиот гостиварски регионот, кои сакаат да го надоградат своето знаење и вештини. Отворениот граѓански универзитет за доживотно учење во Гостивар, за сите граѓани во четврток (12 септември) организира информативен ден во просториите на универзитетот, за одблиску да ги презентира своите услуги и можностите коишто ги нуди.

„Овој настан го организираме со цел да го доближиме образовниот центар до сите кои сакаат да вложат во себе и да го надградат своето знаење или пак од почетно ниво да го започнат своето учење, без разлика на годините. Добредојдени се сите, од најмлади до највозрасни, да се запознаат со можноста која им се нуди. Никогаш не е доцна да се научи нешто ново“, велат од ОГУДУ Гостивар.

Посетителите ќе имаат можност непосредно да се информираат за условите, да ги погледнат просториите во кои се работи во универзитетот, да се информираат за курсевите кои се организирани, да се запознаат и поразговараат со наставниот кадар. Како и изминатите години така и оваа од „ОГУДУ Гостивар“ ги организира сите курсеви кои им се најнеопходни на граѓаните.

• Математика
• Англиски јазик
• Германски јазик
• Италијански јазик
• Француски јазик
• Македонски – Албански – Турски јазик (за учесници на кои не им е мајчин јазик)

За сите кои ќе се запишат на отворениот ден на „ОГУДУ Гостивар“, следуваат попусти и други поволности.

Се спроведуваат и програми за преквалификации или доквалификации за голем број занимања. Познавање на компјутери и работа со компјутер, козметичар, шминкер, фризер, ракувач со градежни машини, угостител, водоинсталатер, заварувач се само дел на занимањата за кои може да добиете сертификат кој е признат насекаде низ светот.

Отворениот граѓански универзитет за доживотно учење Гостивар, се наоѓа во просториите на поранешен „пионерски дом“ во градскиот парк. Информативниот отворен ден започнува од 18 и ќе трае до 21 часот.

(комерцијална објава)

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!