Поврзи се со нас

Што, како, каде?!

Отворена нова современа Авто школа во Гостивар „ДЕЛТА“: Да го подигнеме нивото на работа во обука на возачи!

Објавено

на

Со најсовремени методи на обука, нови возила и искусни инструктори, денеска во Гостивар започна со работа новата Авто школа – „ДЕЛТА“, која ги отвора можностите кон неограничениот свет на возењето, обезбедувајќи им на своите студенти најдобри услови и искуства за возење.

Една од главните карактеристики на новата Авто школа „ДЕЛТА“ е сеопфатниот курс за обука, кој со професионалниот пристап обезбедува целосна подготовка на идните возачи, почнувајќи од основниот теоретски дел, практични сесии на специјални тренинг-полигони, секојдневни симулации на возење и финални испити. Ова значи дека кандидатите ќе излезат со целосна подготовка и увереност пред самите да застанат зад воланот.

„Имаме многу добри идеи што ќе ги реализираме, сакаме да го подигнеме нивото на работа во оваа фела на повисоко скалило и професионалност. Со оглед дека имаме големо искуство во оваа работа, секако очекуваме да имаме доста кандидати, на кои максимално ќе им се посветиме. За да некој стане добар возач пред се‘ треба да ги почитува правилата и прописите во сообраќајот, во текот на обуката да ги слуша внимателно инструкциите на инструкторот, но тоа да продолжи да го прави и во текот на целиот свој живот како возач, не само додека е на полагање.“, рече Гоце Андриевски, кој заедно со Дејан Павлоски се сопственици на „ДЕЛТА“ и добро познати инструктори со долгогодишно искуство и голем број обучени возачи зад себе.

Новата Авто школа „ДЕЛТА“ во Гостивар ги обезбедува следните категории на возачки дозволи, A, AM, и B категорија.

Локацијата на Авто школа „ДЕЛТА“, е лесно достапна за сите идни возачи од Гостивар и околниот регион. Се наоѓа на улица Светозар Пепоски бр.2 / V-1 Лок 4, телефон за контакт 078288747.

Влезете во светот на автомобилските чуда и добијте ја својата возачка дозвола со најдобрата обука во новата Авто школа во Гостивар. Почнете ја вашата авантура денес и исполнете ги вашите најсмели мечти со слободата на патот!

(комерцијална објава)

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Здравје и убавинапред 8 часа

Внимавајте кога подгревате одредена храна, можни се опасности

Македонијапред 9 часа

Итна набавка на лекот „фезго“, јавно побара пациентка со канцер

Гостиварпред 10 часа

Гостиварецот Златко Панзов добитник на наградата „Драги“ за најдобар книжевен превод

Гостиварпред 11 часа

Хуманитарното здружение „Др. Трајче Нешковски“ Гостивар ќе ги субвенционира еднодневните екскурзии на ученици во социјален ризик

Гостиварпред 12 часа

41 годишник нападнат од куче скитник на улица во Гостивар

Македонијапред 13 часа

Од полноќ нови цени на горивата

Вестипред 14 часа

Англија забрани пластичен прибор за јадење и чинии за еднократна употреба

Гостиварпред 15 часа

Трагична несреќа на патарина во Гостивар, загина 18 годишно момче

Гостиварпред 16 часа

Детска недела во градинките во Гостивар со работилници, музика, игри, посети

Гостиварпред 2 недели

Храбра во борбата со рак, Рената од Гостивар споделува за голготата, болката, сомнежите, надежта…

Гостиварпред 3 недели

Несреќа во Гостивар: Со „бмв“ удрил во пешак, па во ограда и куќа

Гостиварпред 4 недели

Во Гостивар отворена работилница за бесплатна поправка на стари предмети-Помалку отпад, развој на занаетчиството

Гостиварпред 3 недели

Маврови Анови: Со црева краделе гориво од службени возила

Гостиварпред 3 недели

На гостиварска патарина уапсени машко и женско лице за киднапирање

Гостиварпред 2 недели

Пријави за четири физички и едно правно лице за легализација на дивоградба во Општина Маврово и Ростуше

Гостиварпред 2 недели

Страотен случај во Гостивар: Мајка го оставила седуммесечното бебе само во куќа речиси дехидрирано

Гостиварпред 3 недели

Пукна над гостиварска Горна Бањица-Старт на градежните работи на Коридорот 8

Гостиварпред 4 недели

Убава можност за музичко уживање во Гостивар: Концерт на Влатко Стефановски Трио, влезот е бесплатен

Гостиварпред 4 недели

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 1 месец

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 2 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 2 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 2 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 2 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 2 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 3 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Гостиварпред 3 месеци

Јунски пазарен ден во Гостивар со полни тезги, еве ги цените

Огласи за вработување:

Промотивно видео

АНКЕТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена