fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Падна снег во Босна и Херцеговина

Објавено

на

По обилните врнежи од дожд во изминатите неколку дена во Босна и Херцеговина пристигна и снегот.

Како пренесува Klix.ba врвовите на планините во БиХ побелеа утрово, најмногу снег може да се забележи на врвовите на Бјелашница. Федералниот хидрометеоролошки завод за денес најави претежно облачно време и врнежи во источните и централните подрачја, а на врвовите снег. Температурните мерења направени утрово во 08 часот регистрираа 0 степени на Бјелашница, 9 во Сараево, 10 во Бања Лука, 12 во Мостар и во Тузла и 16 во Требиње.

Снег паѓа во Италија и Австрија, метеролозите очекуваат викендов да ги зафати и Словенија и Хрватска.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!