fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Пендаровски инаугуриран за Претседател

Објавено

на

Стево Пендаровски официјално ја презеде функцијата Претседател на државата. Пендаровски напладне на седница на Собранието положи свечена заклетва, по што одржа говор.

„Ќе бидам претседател на сите граѓани.  Време е да ги залечиме раните од нашето скорешно минато и да почнеме со граѓанско помирување, затоа што немаме резервна татковина,“ истакна Пендаровски.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!