Поврзи се со нас

Вести

Продолжува сончевиот септември во Гостивар и регионот

Објавено

на

Времето во Гостивар во деновите од новата работна недела ќе биде претежно сончево. На повисоките места во поширокиот гостиварски регион, се очекуваат посвежи температури.

Денес, понеделник беа измерени утрински температури од 10 целзиусови степени, а дневната ќе достигне до максимум 27. Времето ќе биде претежно сончево, а денот ќе трае 12 часа и 25 минути,

Слични временски прилики не очекуваат и во останатите денови од вторник до петок. Метеоролозите не најавуваат значителни промени на времето. Температурата ќе се движи во интервал од 10 до 28 целзиусови степени. Можни се периоди на кратки наоблачувања, но прогнозите одат во прилог на прилично сончеви денови.

Во Маврово, температурите ќе изнесуваат од  9 целзиусови степени, до максимум 19.  Времето ќе варира од повремено облачно со можности за дожд, до претежно сончево.

Сподели ја веста:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 3 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена