fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Петмина млади гостиварци заработија кривична за физички напад и малтретирање

Објавено

на

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против пет лица од Гостивар на возраст од 17 до 21 година, постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „противправно лишување од слобода“.

„На 12 јули околу 22.00 часот на ул. „Гоце Делчев“ во Гостивар, 24 годишниот Ф.А. бил на гости во станот на еден од пријавените, тие физички го нападнале, а потоа го малтретирале и го држеле заклучен во станот се додека забележале дека му се влошува здавствената состојбата, по што го ослободиле“, информира МВР. 

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 3 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 4 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 1 недела

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!