fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Подароци и 10.000 денари од Општина Гостивар за првороденото бебе годинава

Објавено

на

Претставници на Општина Гостивар денес го посетија домот на младите сопружници Веби и Аљбина Салиу, родители на првороденото бебеце во 2021 година во Гостивар.

„При оваа прилика, за нивната ќерка, која воедно е и прво дете во семејството Салиу, издвоивме 10.000 денари и неколку подароци. Честитки за семејството Салиу и сите други кои станаа родители деновиве. Девојчињата, велат, се добра среќа и благослов!Таква нека биде 2021 година!“, рекоа од општината.

Ќерката на Веби и Аљбина се роди утрото на 1 јануари во 9 часот и 52 минути во гинеколошко-акушерското одделение во гостиварската болница, со тежина од 3.750 гр, и должина од 52 сантиметри.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!