fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Подгответе се за есенските дождови

Објавено

на

Утрово не разбудија грмежи и поројни дождови. Од УХМР најавуваат дека есенските дождови допрва не очекуваат. Денес во Гостивар ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд кои наместа ќе бидат обилни и проследени со грмежи.

Врнежите од дожд ќе продолжат и во среда но со многу посилен интензитет, не очекуваат поројни врнежи од дожд, може да надминат и 40 литри м2. Утре после пладне ќе започне да дува северен ветер и значително ќе опадне температурата, па на планините околу Гостивар врнежите ќе преминуваат во снег.

Во четврток и петок умерено облачно време, а во попладневните и вечерните часови со врнежи од дожд, над 1600 метри со провејување на слаб снег.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!