Поврзи се со нас

Гостивар

Полицајци во Гостивар пукале во воздух за да смират тепачка и напад

Објавено

на

Ноќеска во 2.40 часот по полноќ, во СВР Тетово 25 годишник од Гостивар пријавил дека околу 00,40 часот на улица ,,Живко Брајкоски“ во Гостивар во близина на угостителски објект по претходна вербална расправија во објектот со двајца гостиварци, истите со уште неколку лица физички го нападнале со тврди предмети, а едниот од нив извадил и остар предмет со кој му се заканувал. По кратко време дошол и братот на пријавителот, кој исто така бил физички нападнат.

„Откако пристигнале полициски службеници на местото на настанот, со цел смирување на ситуацијата испукале неколку предупредувачки истрели во воздух. Се работи на целосно расчистување на случајот.“, извести СВР.

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Во Гостивар ќе се одбележат 100 години од раѓањето на еден од најголемите херои на Македонија, Чеде Филиповски – Даме

Гостиварпред 2 недели

Потресувачки случај на самоповреда и напад во семејство во гостиварско, четири лица пренесени во болница

Гостиварпред 1 недела

Филмско разбојништво во атар на Чегране, украдени над 500 кг. марихуана од фабрика за канабис

Гостиварпред 2 недели

Гостиварката Тамара со број 6, почна гласањето за Јуниор Евросонг

Гостиварпред 3 недели

Во еден по полноќ во Гостивар приведена девојка оти нарушила ред и мир

Гостиварпред 2 недели

Лишен од слобода 51-годишен гостиварец поради физички напад врз неговата вонбрачна партнерка

Гостиварпред 2 недели

Заврши доказната постапка за „Ласкарци“

Гостиварпред 4 недели

Гостиварец измамен од „бизнисмен“ од Скопје за 2000 евра

Гостиварпред 3 недели

Тамара Грујеска во пресрет на Јуниорски Евросонг: Со нетрпение го чекам настапот во Ница, ќе дадам максимум од себе

Гостиварпред 3 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 3 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 4 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 4 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 4 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 4 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 5 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Гостиварпред 6 месеци

Јунски пазарен ден во Гостивар со полни тезги, еве ги цените

Огласи за вработување:

Advertisement
.

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Policë në Gostivar kanë shkrepur në ajër që të qetësojnë përleshje dhe sulm

Објавено

на

Mbrëmë në orën 2:40 pas mesnate, në SPB Tetovë 25 vjeçar nga Gostivari ka paraqitur se rreth orës 00:40 në rrugën “Zhivko Brajkoski” në Gostivar në afërsi të objektit hotelierik pas zënkës verbale paraprake në objektin me dy gostivaras, të njëjtit me edhe disa persona fizikisht e kanë sulmuar me mjete të forta, kurse njëri prej tyre ka nxjerrë edhe mjet të mprehtë me të cilin i është kanos. Pas një kohe të shkurtër ka ardhur edhe vëllai i paraqitësit, i cili gjithashtu ka qenë fizikisht i sulmuar.

“Pasi kanë arritur zyrtarët policorë në vendin e ngjarjes, me qëllim qetësimin e situatës kanë shkrepur disa të shtëna paralajmëruese në ajër. Punohet në pastrimin e plotë të rastit.”, njoftoi SPB.

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска

Популарно изминативе 100 дена