Поврзи се со нас

Гостивар

Повреден гостиварец при работа во рудник

Објавено

на

Вчера (4 април) во 12.25 часот во СВР Тетово било пријавено дека во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ со тешки телесни повреди бил донесен 60 годишниот И.Е. од Гостивар. Според пријавеното, тој се здобил со повредите додека извршувал работни задачи во рудник во гостиварско Старо Чајле.

Увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар, а за случајот бил запознаен Јавен обвинител и трудов инспектор.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена