Поврзи се со нас

Гостивар

Повреден пешак и оштетени паркирани возила во несреќа во Гостивар

Објавено

на

СВР Тетово соопшти дека вчера (2 декември) околу 14 часот и 30 минути, полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар лишиле од слобода 24-годишник од гостиварска Долна Бањица, кој пред тоа на улица „18 Ноември“ во Гостивар со неговото патничко моторно возило „фолксваген голф“ со гостиварски регистарски ознаки  удрил и повредил 49-годишен гостиварец, а оштетил и две паркирани возила.

Лицето било задржано во Полициската станица Гостивар за расчистување на случајот, по што ќе му биде поднесена соодветна кривична пријава.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 1 недела

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 5 дена

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 2 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 2 недели

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 4 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 3 недели

Гостопримството на гостиварци и дали биле подобри домаќини од тетовци?…

Огласи за вработување:

Популарно изминативе 100 дена

Вести

I lënduar këmbësor dhe të dëmtuara automjete të parkuara në aksident në Gostivar

Објавено

на

SPB Tetovë ka njoftuar se dje (2 dhjetor) rreth orës 14:30, zyrtarët policorë të Departamentit të Punëve të Brendshme Gostivar kanë arrestuar një 24 vjeçar nga Banjica e Poshtme e Gostivarit, i cili më herët ka qenë në rrugën “18 Nëntori” në Gostivar me  automjetin e tij “Volkswagen Golf” me targa të Gostivarit ka goditur dhe lënduar një 49-vjeçar nga Gostivari, si dhe ka dëmtuar dy vetura të parkuara.

Personi është ndaluar në Stacionin Policor të Gostivarit për zbardhjen e rastit, më pas ndaj tij do të ngrihet akuzë.

Популарно изминативе 100 дена