Поврзи се со нас

Вести

Повредените во вчерашната тепачка се надвор од животна опасност

Објавено

на

 

Двајцата малолетници од Врапчиште, кои вчера по масовна тепачка, завршија со убодни рани на клиниките во Скопје се надвор од животна опасност, соопштуваат од полицијата. Момчињата на возраст од 16 и 17 години биле повредени во грбот и градите, најверојатно со нож.

Во известувањето на СВР Тетово за настанот стои дека се случил во дворот на Средното економско училиште во Гостивар, поточно на летната тераса од угостителски објект лоциран тука и во него учествувале две групи млади од Врапчиште и Чегране,

Според првичните сознанија на полицијата причина за насилството биле претходни недоразбирања на дел од учесниците и нивна физичка пресметка која се случила на 6-ти овој месец, како и пред една година.

„Местото на случајот е фотодокументирано, траги и предмети не се пронајдени и во координација со јавен обвинител се преземаат мерки и активности за идентификување на другите инволвирани во настанот и за целосно расчистување на сите поединости.“, соопштуваат од СВР.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

сите дневни вести на Телеграм:

Гостиварпред 3 недели

Гостиварецот Гоце Димовски нов директор на Дирекцијата за ТИРЗ

Гостиварпред 4 недели

Дорис Димовска, млада музичка надеж од Гостивар подготвена да ја освојува сцената

Македонијапред 1 недела

Денес се слави Петровден

Рецептипред 4 недели

Летен ручек, одличен за периодов на жештина кога се јаде помалку и полесна храна

Гостиварпред 4 недели

Повторно кражба на овци и јагниња во гостиварско село

Гостиварпред 4 недели

Во уникатната библиотека на гостиварецот Јанко Билбилоски: Ретки и први изданија, буквари, читанки, монографии…Полици кои сведочат за времиња, луѓе, настани

Гостиварпред 1 недела

Викендов 61 издание на Галичка свадба

Регионпред 3 недели

Во Црна Гора се отвора првата плажа за жени со хиџаб

Гостиварпред 3 недели

Трагедија во Маврови Анови: Починал малолетник откако врз него паднал бојлер

Гостиварпред 4 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 4 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 6 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 7 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 7 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 7 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 11 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 11 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 12 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Огласи за работа:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена