Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Пожар зафати куќа на улица ЈНА во Гостивар

Голем пожар избувна во куќа попладнево на улица ЈНА, во Ново мало, во Гостивар. За кратко време изгореа горниот кат и кровот на опожарената куќа. Пожарникарите интервенираат на целосно гаснење на огнот. Повредени неофицијално нема, на лице место се присутни возила на брзата помош, причинета е материјална штета.   

Официјални информации се очекуваат во текот на денот.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!