Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 07/05/2019 | 16:21

Пожар зафати куќа на улица ЈНА во Гостивар

Голем пожар избувна во куќа попладнево на улица ЈНА, во Ново мало, во Гостивар. За кратко време изгореа горниот кат и кровот на опожарената куќа. Пожарникарите интервенираат на целосно гаснење на огнот. Повредени неофицијално нема, на лице место се присутни возила на брзата помош, причинета е материјална штета.   

Официјални информации се очекуваат во текот на денот.

Напишете коментар