Поврзи се со нас

Гостивар

Прекршочна постапка против 15 лица во Гостивар заради неносење маски

Според статистиките на Секторот за внатрешни работи Тетово во изминатите 24-часа,  преземени се прекршочни санкции за 23 лица (Тетово-8 и Гостивар-15), за кои е поведена прекршочна постапка за ,,непостапување според прописите за време на епидемија“ односно за некористење на заштитна маска.

За истиот период, евидентирано е дека 3 лицa во Гостивар не ја почитувалe одлуката за ограничено движење. Лицата биле лишени од слобода и против нив ќе бидат изготвен соодветни поднесоци за ,,непостапување според прописите за време на епидемија“, соопшти полицијата.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Гостиварпред 35 минути

Прес на СДСМ Гостивар: Може да се организираат 100% сигурни избори за граѓаните и за нивното здравје

Гостиварпред 2 часа

Сириски мигрант приведен во Горно Јеловце

Гостиварпред 3 часа

Хронично болните и родителите на мали деца остануваат ослободени, за сите други нема да важат работа од дома и ротации

Здравје и убавинапред 4 часа

Шампионски старт на денот во три варијанти

Македонијапред 18 часа

Одлука на Влада: Нема веќе полициски час, кафеаните се отвораат од четврток

Гостиварпред 19 часа

Дали официјално ќе има прекин на забраната за движење? Од 19 часот (ВО ЖИВО) прес на Техничкиот премиер Оливер Спасовски и Венко Филипче

Гостиварпред 21 час

Во Гостивар распределени над 130 хуманитарни пакети за жртви на насилство, лица без документација и социјалци

Гостиварпред 23 часа

Таравари: За Гостивар се потребни најмалку 1.000 тестови и скрининг на медицинарите

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!