Поврзи се со нас

Локални избори 2017

Прес на Ангелов: „Уверени сме во поддршката на граѓаните кои препознаваат силна волја и позитивен бран“

На денешната прес конференција на СДСМ Гостивар, носителот на советничката листа Зоран Ангелов, направи пресек на досегашните активности кои како тим ги организирале и спровеле на терен и истакна дека се уверени во поддршката и позитивниот прием кај граѓаните.

„Ентузијазмот и желбата за промени на подобро во оваа држава кои се чувствуваа меѓу граѓаните во текот на кампањата за парламентарните избори кон крајот на 2016 година, сега се засилени со ентузијазам промените кои започнаа на централно, да продолжат и на локално ниво. Граѓаните се ослободени од стравот кој владееше и знаат да ги препознаат силната волја и позитивниот бран на мерки и промени на подобро кои ги донесе, ги започна и ќе ги започне новата Влада во сите сектори на општествениот и политички живот и поддршката за нас опстојува и расте. Секако, граѓаните имаат и критики, кои ние се обврзуваме дека ќе ги земеме предвид“, рече носителот и упати покана за присуство на централниот митинг на Коалицијата на СДСМ во Скопје: „Ги повикувам сите граѓани, без разлика на верска, национална или партиска  припадност, да присуствуваат на централниот митинг во Скопје, кој ќе се одржи во недела.“.

Сподели:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!