fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Викенд временска прогноза за Гостивар и околината

Објавено

на

Овој викенд во гостиварскиот регион не очекува претежно сончево време со повремено наоблачување.

Денес, петок, температурите ќе се движат во интервал од 12 до 28 степени. Ќе владее сончево време со повремена појава на облаци. Слично временски прилики не очекуваат и во сабота и недела. Според прогнозите на метеоролозите, овој викенд нема да има дестабилизација и врнежи.

Во Маврово ќе биде посвежо, минималната температура ќе достигне до 9 степени, а максималната температура ќе достигне до 21 степен. Се очекува сончево време, со можност за појава на облаци.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 5 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се постават ПЛАСТИКОМАТИ – остави пластично шише, земи пари!

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!