Поврзи се со нас

Спорт Гостивар

Пријателски натпревар: КК Гостивар – Работнички вторник од 17.30 часот

Македонската кошаркарска репрезентација ги одигра двата квалификациски натпревари за Евробаскет 2021 во овој ФИБА прозорец, против селекциите на Естонија и Русија. Токму поради овие квалификациски натпревари е тринеделната пауза во македонското национално кошаркарско првенство.

КК Гостивар веќе одигра еден пријателски натпревар во оваа пауза и тоа со репрезентацијата на Македонија. Утре, (вторник) од 17.30 часот, во Гостивар ќе одигра уште еден. Тест натпревар ќе имаат второ и третопласираната екипа на табелата, во Младост ќе гостува екипата на Работнички.

Натпреварот е отворен за јавност, влезот е слободен.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!