fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Пријавен физички напад во Гостивар – приведени се две лица

Објавено

на

Двајца гостиварци завршиле во Полициска станица по пријава за физички напад.

Вчеравечер (8 октомври) во 22 часот, 53 годишната Л.С. и нејзиниот 21-годишен син А.С. од Гостивар во СВР Тетово пријавиле дека околу 19 часот и 25 минути на улица „Беличица“ во Гостивар, А.С. и неговиот другар 20 годишниот Б.К. исто така, од Гостивар физички биле нападнати од повеќе лица. Според пријавеното лицата ја нападнале и Л.С., која, пак, се обидувала да ги раздели. Во нападот, некои од нив користеле и метални предмети.

Нешто подоцна, лишени се од слобода С.Б.(40) и М.Б.(49) од Гостивар поради сомнение дека учествувале во насилството, информира полицијата и додава дека се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 4 недели

Какво време не‘ очекува оваа работна недела?

Гостиварпред 4 недели

Од полноќ нови цени на горивата

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!