Поврзи се со нас

Гостивар

Притвор за две лица кај кои е најдена дрога кај Неготинска клучка

Објавено

на

Судија во претходна постапка на Основниот суд Гостивар вчеравечер на 42 годишниот А.М. од тетовско Горно Палчиште и на 48 годишниот Ќ.Ш. од тетовски Челопек (во отсуство) им определи мерка притвор во траење од 30 дена за “неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори”, кривично дело казниво по член 215 од Кривичниот законик.

На 19-ти јули околу еден часот после полноќ, на патот Гостивар-Тетово, кај Неготинска клучка, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар кај А.М. и кај Ќ.Ш., кој е во бегство и по кој се трага, пронашле кокаин.

Осомничениот А.М. вчеравечер бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор “Скопје” во Скопје за издржување на притворот.

Маркетинг

Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 26 минути

25 годишна жена го пријавила партнерот за напад на улица во Гостивар

Гостиварпред 2 часа

Економското училиште во Гостивар домаќин на полуматурантите-Презентирани можностите, бенефитите и условите

Македонијапред 3 часа

Според ДЗС просечната нето плата во март била 40.496 денари

Гостиварпред 4 часа

Осквернавено срцето со македонското знаме и букви на натписот Гостивар

Гостиварпред 5 часа

Акциска контрола во Гостивар, санкционирани 12 пешаци

Македонијапред 5 часа

Сиљановска Давкова ја предводи државно-црковната делегација во Рим и Ватикан на одбележување на Денот на сесловенските просветители

Парламентарни избори 2024пред 8 часа

Прегласување во седум избирачки места за Парламентарните избори 2024

Гостиварпред 19 часа

Свеченост за 24 Мај во Гостивар: Почит кон нашето културно и духовно богатство

Парламентарни избори 2024пред 24 часа

ДИК ги додели уверенијата за пратенички мандати

Гостиварпред 2 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 2 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 5 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 5 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 9 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена